odpady wielkogabarytowe

odpady wielkogabarytowe

Martin Luther King, Catalyst dla pokojowej rewolucji

Martin Luther King otrzymał Pokojowej Nagrody Nobla za swoją pracę prowadzącą do pokojowej rewolucji w ruchu praw obywatelskich w Ameryce.

Wczesne lata

sklepy internetowe Bydgoszcz
odpady wielkogabarytowe

Martin Luther King, początkowo Michael Luther King, urodził się 15 stycznia 1929 w Atlancie w stanie Georgia, Wielebny Martin Luther King, Sr i Alberta Williams King.http://www.justynaczowicka.pl/fotografia-dziecieca-krakow Zarówno król, Sr i Alberta głoszone w kościele baptystów Ebenezer, jak King Jr później zrobić sam. Miał starszą siostrę, imieniem Willie Christine i młodszego brata, imieniem Albert Daniel.

Król był wyjątkowo jasny, rejestrując się w Morehouse College w zaledwie piętnaście lat. Tam nauczył Bachelor of Arts w socjologii. Następnie uzyskał stopień Bachelor of Divinity z Crozer Theological School, przed rozpoczęciem studia doktoranckie w teologii systematycznej na Uniwersytecie Bostońskim. Tam też uzyskał tytuł doktora W 1955 roku, podczas gdy w Bostonie, król spotkał się i ożenił Corretta Scott King, z którymi mógłby mieć dwoje dzieci.

Wczesne Aktywizm

odpady wielkogabarytowe

W 1954 roku król przyjął swoją pierwszą pozycję jako proboszcz w pełnym wymiarze czasu w kościele baptystów Dexter Avenue w Montgomery w Alabamie. W tym momencie, w wieku 24 lat, był członkiem komisji wykonawczej dla National Association for the Advancement of Colored People (NAACP). W grudniu 1955 roku, król pomógł tworzą Montgomery Improvement Association i objął pierwszy poważny pokojowym proteście ruchu praw obywatelskich, bojkotu Montgomery Bus. Bojkot został powołany w odpowiedzi na aresztowanie kobiety o imieniu Rosa Parks, który odmówił straci swoje miejsce w autobusie do białego człowieka. Bojkot trwał 382 dni, tylko kończy, gdy Sąd Najwyższy uznał przymusowej segregacji autobusów niekonstytucyjnych.

DRP - Explosion Praw Obywatelskich!

Wkrótce potem, w 1957 roku, król został wybrany prezesem nowo powstałego Southern Christian Leadership Conference (SCLC), które stanowiło ideologiczne i organizacyjne podstawy do rosnącego amerykańskiego Ruchu Praw Obywatelskich.
Artykuł dzięki:

Post Your Comment Here

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *