odpady higieniczne

odpady higieniczne

Zasada 5: Ćwicz metody ABCDE Stale

Metoda ABCDE jest techniką, ustalanie priorytetów, które pomogą Ci być bardziej efektywne i skuteczne. Przesłanką tej techniki jest to, że im więcej inwestować w planowaniu i priorytetów ustawienie, tym ważniejsze rzeczy zrobisz i zrobić szybciej po uruchomieniu.

Zaczynasz wymieniając wszystko, co musisz zrobić za dnia i kategoryzować wszystko do A, B, C, D lub E.

"A" jest czymś, co jest bardzo ważne, że musi to zrobić, lub będzie miała poważne konsekwencje (jest to żaba). A "B" jest coś należy zrobić, ma łagodne skutki (Brian nazywa te swoje kijanki). A "C" jest czymś, co byłoby miło zrobić, ale nie ma żadnych konsekwencji. A "D" jest czymś, co można przekazać komuś, co zwalnia czas na pracę swoją A. "E" jest czymś, co można wyeliminować, ponieważ nie czyni różnicy w ogóle.

Zdyscyplinować się do pracy swój A i pozostanie na nim, dopóki nie jest zakończona. Jeśli masz więcej niż jedno zadanie w każdej kategorii, etykiety najważniejszą A1, A2, następny itd, i robią to samo dla pozostałych kategorii. Nigdy nie zrobić przed złożeniem A B lub C, przed B.

Zasada 6: koncentruje się na obszarach Rezultatów kluczowe

Zasada ta jest o skupienie się na tym, co pracują na rzecz. Każda praca może być podzielone na "kluczowych obszarów rezultatu", które znajdują się wyniki trzeba osiągnąć, a za które są odpowiedzialne. Na przykład, kluczowe obszary wynik zarządzania planowania, organizowania, personelu, delegowanie, nadzór, pomiaru i raportowania.

Zidentyfikować kluczowe obszary wyników i wymienić swoje obowiązki dla każdego. Następnie klasa siebie w skali od 1-10 w każdym obszarze wyników. Gdzie jesteś silny? Gdzie jesteś słaby? Czy otrzymujesz wyników lub w ramach wykonywania? Zasada Briana dla tego obszaru jest "Twój najsłabszy wynik kluczowym obszarem określa wysokość, na której można wykorzystać wszystkie inne swoje zdolności i umiejętności." Zasadniczo, twój najsłabszy obszar ogranicza ogólną wydajność.

Artykuł dzięki: biuro księgowe gdynia

Post Your Comment Here

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *