odpady antropogeniczne

odpady antropogeniczne

Martin Luther King, Jr. Life and Works

Martin Luther King urodził się Michael Lutra w dniu 15 stycznia 1929. Później zmienił nazwisko na Martina. Martin Luther, zarówno działacz i duchownym, jest znany jako jeden z najbardziej prominentnych liderów w African-American ruchu praw obywatelskich.

Dorastał damskie bluzki hurtownia w oddzielnych południowych stanach w czasie, gdy Afroamerykanie zostali wykluczeni i dyskryminowani.aby dowiedzieć się więcej kliknij tu. Uczęszczał do szkoły publicznej w Gruzji i ukończył szkołę średnią w wieku lat piętnastu. W 1948 roku otrzymał tytuł licencjata socjologii z Morehouse College, wybitny afroamerykańskiego instytucji Atlanty, z którego zarówno jego ojciec i dziadek podziałką.

Uczęszczając do szkoły absolwent Boston, Martin poznał swoją przyszłą żonę, Coretta Scott, silną i potężną kobietę, która podziela jego poglądy i opiekę głęboko o prawach obywatelskich. Pobrali się zaraz po iw końcu miał czworo dzieci, dwóch synów i dwie córki.

odpady antropogeniczne

Nie było zaskoczeniem, że Martin został pastorem jak jego ojciec i dziadek byli zarówno duszpasterzy w kościele baptystów Ebenezer. Aż do śmierci pełnił funkcję proboszcza współpracy obok swojego ojca. Oprócz jest uważana za jedną z ikoną praw obywatelskich, został uznany za męczennika dwóch kościołów chrześcijańskich w Ameryce.

W dniu 28 sierpnia 1963 roku, pokojowego marszu w Waszyngtonie odbyła. Oddał "Mam marzenie" mowę do ponad 250.000 ludzi, którzy zebrali się, aby usłyszeć słynny mówca narodową od schodach Lincoln Memorial w Waszyngtonu W tym samym roku został mianowany Człowiek czasem słychać Roku.

Aresztowano go kilka razy i stał się celem gwałtownych zagrożeń. Po jednej z jego aresztowań, napisał słynny List z więzienia w Birmingham, opowiadając swoje przekonania i nadzieje na przyszłość Ameryki. Jego liczne protesty pomógł przekonać Kongres Stanów Zjednoczonych Ameryki przekazać Civil Rights Act z roku 1964.
Artykuł dzięki:

Post Your Comment Here

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *