odpady biodegradowalne

odpady biodegradowalne On wszczepiony do SCLC idei moralnych i technik opartych na chrześcijaństwie i bez użycia przemocy nauk Mahatmy Gandhiego. Przez ponad dekadę, mówił w tysiącach miejsc na temat praw obywatelskich i sprawiedliwości społecznej, a także pisanie pięć książek i wiele artykułów na ten temat. Organizował liczne manifestacje popierające segregacji, prawa pracy oraz demontaż uprzedzeń prawami Jim Crow.obróbka skrawaniem

Działania króla obsadził go i Civil Rights Movement w oczach opinii publicznej, stając się przedmiotem zainteresowania mediów współczesnej. W szczególności, protesty Birmingham, który zorganizowane i Marsz na Waszyngton, za którą reprezentował SCLC i wygłosił swoje słynne "I Have a Dream" mowy, zarówno w 1963 roku, wywołała wiele kontrowersji. Marsz na Waszyngton, zorganizowany przez tzw organizacji Big Six Ruchu Praw Obywatelskich, zakończył się spektakularnym sukcesem. W następnym roku, król został uhonorowany Nagrodą Nobla dla Pokoju. Był najmłodszym odbiorcy w historii tej nagrody.

Śmierć i Legacy

W dniu 4 kwietnia 1968 roku, król został zastrzelony, stojąc na balkonie poza jego motelu w Memphis, Tennessee. Następnego dnia, którą zaplanowano prowadzić protest śmieci pracowników miejskich. Choć człowiek o imieniu James Earl Ray został oskarżony przyznał się do zbrodni, dokładne okoliczności jego śmierci zostały okryte tajemnicą.

Po jego śmierci, Martin Luther King został uznany za jeden z największych zwolenników powszechnych praw obywatelskich w historii, a także jeden z najwybitniejszych współczesnych mówców. On jest chyba najbardziej rozpoznawalną postacią Civil Rights Movement, i pośmiertnie otrzymał wiele nagród i aby przejść na stronę kliknij tutaj. wyróżnień, w tym Presidential Medal of Freedom.

Urodzony: 15 styczeń 1929

Zmarł: 04 kwietnia 1968

Znani Dla: czołową postacią Ruchu Praw Obywatelskich i SCLC, jednego z największych amerykańskich mówców.

Kluczowe Osiągnięcia: Doktorat z teologii systematycznej z Boston University, a także 20 honorowych stopni od różnych uniwersytetów, zdobył Nagrodę Nobla dla Pokoju w 1964 roku.

Znaczące Cytat: "Mam marzenie, że pewnego dnia stanie Alabama, której wargi gubernatora obecnie kapiącą ze słowami wstawienie i unieważnienia, zostanie przekształcona w sytuacji, w której małe czarne chłopców i czarne dziewczynki będą mogły dołączyć do rąk małe białe chłopcy i białe dziewczyny i iść razem jako bracia i siostry ".

Cytat Zabawa: "Nasze kompetencje naukowe prześcignąć nasze duchowe moce; mamy pocisków kierowanych i mis-guided ludzi."

Mitch Mueller pisze na różne tematy internetowych. Zaleca on darmowy plik serwisów internetowych, 2008 Kalendarz i pobrać kalendarz

Artykuł dzięki: rękawice nitrylowe

Post Your Comment Here

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *